Gdy kiedykolwiek byliście w krajach skandynawskich, doskonale zdajecie sobie sprawę, jaki występuje tam mikroklimat. Jest zimny również mroźny. Niemniej wnętrza urządzone w trendzie skandynawskim, w ogóle nie oddają panującego tam surowego klimatu. Wprost przeciwnie. Wnętrza, w jakich panuje ten trend są przyjemne również słoneczne. Gustowne naddatki nadają gniazdku nastrojowy wystrój. Dlatego też coraz więcej jednostek decyduję się, ażeby urządzić swoje mieszkanie akurat w tym trendzie. Które meble, a ponadto punkty pomieszczenia powinniśmy dobrać, by urządzić nasz dom w trendzie nordyckim?

Jak zaaranżować wnętrze po nordycku?

Moda na trend skandynawski dotarła praktycznie już do większości kącików świata. W naszym kraju również cieszy się narastającą renomą. W stylu nordyckim triumfują przede wszystkim pastelowe barwy. Stropy również ściany powinny być w kolorze śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, powinniśmy kupić przede wszystkim te stworzone z drewna w jasnym kolorze. Co do dodatków, jakie potrzebujemy umieścić w naszym wnętrzu, najlepiej zdecydować się na ogromną porcję poduszek, narzut lub kocy. Ponadto sympatycznie widziane będą dywany, jakie nadadzą ciepła wnętrzom. To, co odróżnia ten trend na tle drugich, to jego funkcjonalność, delikatność także wygoda. Odstępujmy od sztucznych półproduktów. Lokum po nordycku cechuje się wyraźnymi wzorami również barwami. Wyselekcjonowane przez nas składniki wystroju mieszkania mogą być tęczowe. Idealnie gdyby były w odcieniach pastelowych. By nadać mieszkaniu jeszcze bardziej osobisty wystrój, możemy na ścianach namalować czarno-białe grafiki. Nie ma także przeciwskazań, by ulokować w niewielu miejscach nasze ulubione wersety.

Komfort także wygoda

Trend skandynawski cechuje się w szczególności minimalizmem. Nie starajmy się gromadzić w naszym lokum mrowia akcesoriów. Wyselekcjonowane przez nas artykuły powinny być przede wszystkim praktyczne i lekko wyglądające. Mile widziane będą także akcesoria wyprodukowane z metalu, plastiku, bądź szkła. Ważne jest to, że przy rzeczywiście nieznacznym wkładzie pieniężnym, może zmienić charakter naszego mieszkania i radować się nowomodnym mieszkaniem.